Til tross for båttur, skjærgårdsbankett og reisefordeling tyder oppslutninga fra Nord på at det er langt/dyrt (?) til det “blide Sørland”… Kanskje en mer sentral plassering neste gang, eller rett og slett invitere til forbundsting nordpå i 2014?
To dager med tingforhandlinger; beretning, handlingsplan, budsjett/regnskap osv. Proforma eller debatt?
Undertegnede var spent på balansegangen i så måte, og opplevde tinget som interessant og nyttig, med god debatt rundt enkelte av forslagene. Et positivt vedtak for rekrutteringa var at tinget vedtok ordning med åpne lisenser (alderbestemte og laveste divisjon) og lagslisens (yngste seriespill).
Se protokollen for 100% korrekte detaljer, - dette er et reisebrev på husken…
Det ble nordnorsk seier i valget, og Region Nord gratulerer Stein-Gunnar Bondevik fra BK Tromsø som ny president i Volleyballforbundet. Stein-Gunnar er, i visse kretser, viden kjent som han som leste dikt under Veteran-NM i Bodø, - bankettens høydepunkt!
På forbundstinget ble vi kjent med flere sider av Stein-Gunnar, og magefølelsen i Region Nord er usedvanlig god i forhold til den nye presidenten. Vi ønsker lykke til!
Gratulasjoner går også til Håvard Hamansen Wallstad fra Sortland VBK, som ble valgt til styremedlem i forbundet. Kjent for lang innsats på dommersida, og driver nå, etter det jeg forsto, et storstilt rekrutteringsprosjekt for 6-åringer på Sortland.
Lykke til til Håvard!
Hovedbudskapet etter forbundstinget er at NVBF i løpet av 2012 vil ha klart å hente seg inn igjen etter forbundets finanskrise i 2008, og organisasjonen har klart å bygge ny tillit hos samarbeidspartnere og Norges Idrettsforbund.
Det sittende styre har gjort en kjempejobb, og det nye styre kan dermed fokusere mer på vekst og utvikling, og slipper rollen som gjeldsslave.
Handlingsplanen for 2012-2016 ble vedtatt med noen endringer og tilføyelser. Volleyballforbundets satsningsområder de neste fire årene er:
Vekst
Eliteløft
Trener- og dommerutvikling (punkt om dommere ble flyttet for synliggjøring)
Anleggsutvikling
Organisasjon